SKI AREÁL NÁPRAVA
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory raději do Česka nebo do zahraničí?

Teplota venku klesá. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Co ale zahraničí? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 12.8.

°C
°C
Sobota
13.8.2022

°C
°C
Neděle
14.8.2022

°C
°C
Pondělí
15.8.2022

°C
°C